Читамо о Светом Сави

Са жељом да се прослава Светог Саве не заврши пригодном свечаном приредбом, ове школске године је тим за културне активности школе први пут организовао Светосавске дане. Идеја је била да се што већи број ученика укључи у разне ликовне, литерарне, рецитаторске, историјске и друге активности и да се о Светом Сави чита, разговара, машта и пева, да се праве изложбе ликовних радова и учествује у квизу знања.

Дана 28. јануара је одржана радионица „Читамо о Светом Сави“. Окупљени ученици од 1. до 6. разреда су два школска часа читали предања, приче и песме о нашем првом просветитељу. У пријатној атмосфери, ђаци су се надметали ко ће лепше да прочита, ко ће боље да протумачи идеје и поруке књижевних дела о Светом Сави. У занимљивом и садржајном разговору сви ученици су активно учествовали, уживали у дружењу, прелиставали монографије које ће читати кад буду старији. Ученицима је у реализацији овог тематског двочаса помогла наставница Тамара Анастасијевић.

Светосавски дани као мозаик разноврсних, садржајних програма и активности заслужују да постану традиционални.

←повратак на страну Ђаци